Nová značka bezdrátové EPS

20. 01. 2023

V našem sortimentu najdete systémy dosud známé jako Hyfire nově pod označením Libra. Do vyprodání zásob na stránkách zůstane i systém Hyfire. 

Z technického hlediska nedochází k žádné změně, veškeré komponenty jsou stejné, software FirelEx je použitelný ke konfiguraci systémů Hyfire i Libra. 

 

 

Již deset let, od roku 2013, Vám nabízíme bezdrátovou nadstavbu systémů elektronické požární signalizace Hyfire, za kterou od začátku stál náš dodavatel Sterling safety systems z UK. Systémy zprvu pokrývaly pouze konvenční oblast, od začátku naší spolupráce s firmou Inim electronics a jejich adresovatelnými ústřednami Fireloop a Previdia s kompatibilním protokolem na adresovatelné lince, dokážeme nabídnout plně adresovatelný bezdrátový systém EPS. Naším prvním realizovaným projektem zčásti klasické drátové, zčásti bezdrátové (hybridní) EPS bylo poutní místo Svatá Hora u Příbrami s více než 160 bezdrátovými a 40 klasickými adresami. Instalace tam s kvalitním servisem realizační firmy spolehlivě funguje dodnes.

Jednotlivé součásti systému Hyfire jsou certifikované dle souvisejících částí normy EN-54:
EN54-5 Teplotní hlásiče
EN54-7 Kouřové hlásiče
EN54-11 Tlačítkové hlásiče
EN54 18 Vstupní/výstupní moduly
EN54-25 Rádiový přenos signálu
Všechny součásti systému jsou zahrnuté v Stavebním technickém osvědčení (STO) našeho nového adresovatelného systému Previdia.

Od začátku roku 2023 dochází v této oblasti ke změně. Značka Hyfire a nově vzniklá stejnojmenná firma se v zemi původu stala díky instalacím EPS v neprestižnějších objektech (příklady jsou zde) tak významnou, že se její přestavitelé rozhodli používat ji pouze k instalacím v UK a systém pod značkou Hyfire v jiných zemích neprodávat. Firma Hyfire se také stala členem skupiny Halma, kam patří i u nás známé firmy Apollo, FFE, Advanced, Argus security.
Poslední jmenovaná firma Argus security, umístěná v Terstu v Itálii, je skutečným vývojářem a výrobcem bezdrátového systému Libra, který pro stejnojmennou firmu vyrábí pod označením Hyfire.
Pokud se tedy Hyfire rozhodl jít svou cestou instalací a prodeje pouze v UK, Kelcom po dohodě s Argus security bude pokračovat v prodeji bezdrátového systému pod originální značkou Libra

Z technického hlediska nedochází k žádné změně, veškeré komponenty jsou stejné, software FirelEx je použitelný ke konfiguraci systémů Hyfire i Libra. Jediný rozdíl je odlišné označení a logo na výrobku a na krabičce.

Na změnu jsme se včas připravili a přidali bezdrátové komponenty s novým označením Libra do Stavebního technického osvědčení našeho adresovatelného systému Previdia.

Na našich stránkách najdete systém s novým označením Libra, do vyprodání zásob na stránkách zůstane i systém Hyfire.

► Vysílače (translátory), konvenční i adresovatelné

► Hlásiče

► Moduly

► Sirény

► Přídržný dveřní magnet
 

Na konec uvádíme přehled významnějších instalací bezdrátové EPS z komponenty Hyfire a věříme, že popularita bezdrátové EPS bude pokračovat i s novou značkou Libra.

  • Poutní místo Svatá Hora, Příbram
  • Zámek Pardubice
  • Skanzen Kuřim
  • Hotel Pacifik, Mariánské lázně
  • Hotel Orion, Praha
  • Dům U Černé Matky Boží, Praha
  • Hotel Windsor, Špindlerův mlýn
  • Továrna Kayser, Moravská Třebová
  • Dům seniorů, Skuteč
  • Dům seniorů, Meziboří

 

 
 
Oddělovač